Kule Vinç Yedek Parça

kule vinç yedek parça

Kule Vinç Yedek Parça: Bir mühendislik harikası olarak yükselen ve tonlarca ağırlığı kaldırmak üzere onlarca metre yüksekliğe ulaşan kule vinç çeşitleri pek çok önemli parçadan oluşur. Kule vinç modelleri her bir parçasının büyük önem taşıdığı büyük bir makine gibidir.
Kule vinç markaları gibi kule vinç yedek parça çeşitleri de farklı farklı özellikler gösterebilir. Kule vinç üreticisi olan dünyaca ünlü markaların ürünleri olabildiği gibi, yan sanayi olarak tabir edilen daha ucuz kule vinç yedek parça ürünleri de bulunabilmektedir. Kule vinç yedek parça fiyatları da kalitesi ile orantılı olarak değişkenlik gösterebilir.

Kule vinç yedek parçaları

Kule vinç yapısı gereği çok farklı parçalardan oluştuğu için kule vinç parçaları isimleri de oldukça çeşitlidir. Kule vinç joystick, kule vinç kovası, kule vinç kontaktörü, kule vinç kumanda trafosu, kule vinç dişlisi, kule vinç tanbur switchi, kule vinç kaplin ve dişlisi, kule vinç kumanda trafosu, kule vinç motor fanı, kule vinç fren balatası, kule vinç teleskobu, kule vinç pimi ve kule vinç motor parçaları gibi pek çok yedek parça çeşidi bulunur. Kule vinç kanca motor sistemi ve bağlı olarak
kule vinç kanca sistemi rediktör dişlisi ve kule vinç kanca sistemi gezer makarası da önemli parçalar arasındadır. Ayrıca kule vinç aydınlatması, kule vinç ikaz lambası, kule vinç tepe lambası gibi ışıklandırma ile ilgili kule vinç yedek parçaları da önemlidir.

Bakım, onarım ve yedek parça ihtiyacı

Kule vinç operatörü tüm bu parçaların uyum içinde ve aksamaya neden olmadan çalışmasını gözetir. Herhangi bir aksaklık ya da sıkıntı durumunda ilgili yedek parçanın değiştirilmesi için kule vinç operatörü tarafından teknik servisin harekete geçirilmesi gerekir. Kule vinç markaları arasında karar verirken olduğu gibi kule vinç yedek parça seçiminde de özenli olunması gerekir. Kule vinç ile ilgili tüm aşamalarda kalite, güven ve emniyetin gözetilmesi, bu amaçla da orjinal kule vinç yedek parçası kullanılması önerilir.

Yan sanayi parçalardan uzak durulmalı

Kule vinç kullanımı sırasında doğacak yedek parça ihtiyaçları için daha ucuz olabildiği gerekçesiyle uygun olmayan yan sanayi ürünler kullanılması ciddi risk oluşturur. Olası aksiliklerde tasarruf edildiği sanılandan çok daha fazla ekonomik zarar söz konusu olabilir, iş takvimi ciddi gecikmeye uğrayabilir. Kule vinç yedek parça çeşitlerinin kalitesinin ya da uygunluğunun dışarıdan çıplak gözle anlaşılması mümkün değildir.

Güvenilir markalar ile garantili ürünler

Oldukça karmaşık bir mekanizması olan, ciddi bir mühendislik birikimi gerektiren kule vinç mekanizmasında kullanılan tüm parçaların kapsamlı testlerden geçirilmesi, belirli standartlara uygun üretilmesi, saklanması ve sevkıyatı zorunludur. Bu garantiyi dünyaca ünlü tanınır markalar verebildiğinden, kule vinç yedek parça tercihlerinin, yetkili teknik servislerin de yönlendirmesi ile bu markalar olması gerekir. Ayrıca kaliteli kule vinç yedek parçası ürünleri gerekli garanti koşullarını içerdiğinden olası aksiliklerde mali kayıplar yaşanmasına neden olmaz. Orjinal markalı kule vinç yedek parçası kullanılmaması, işçi sağlığını, iş güvenliğini, çevre sağlığını doğrudan olumsuz etkilemektedir.

İş güvenliğini riske atmayın

Potain kule vinç ilk aşamadan başlayarak kule vinç yapımı sırasında gösterdiği özeni kule vinç yedek parça temini konusunda da sürdürmektedir. Potain kule vinç teknik servis hizmetleri kapsamında “şekli benziyor” diye yan sanayi üretimi kule vinç yedek parça kullanımını asla düşünmez. Kalitesinden emin olunmayan, markası bilinmeyen, menşei belli olmayan kule vinç yedek parça çeşitleri ile iş güvenliğini asla riske atmaz.

Kule Vinç Yedek Parça İçin İletişime Geçin

Orijinal Kule Vinç Yedek Parçalarının Avantajları

Potain Türkiye ile kule vinciniz güvende!

Kule vinçlerin izdeki güvenin, konforun, emniyetinin ve uzun ömürlü olması için “orijinal kule vinç yedek parçaları” kullanmanızı tevsiye ederiz.
Orijinal kule vinç parçaları yerine gerçekte sadece ebatlarının birbirine uyması nedeniyle kullanılan yan sanayi parçaların; kalitesinden emin olmadığınız menşei belli olmayan parçalarla riske edilmemesi büyük önem taşımaktadır. Kule vinç maliyetinden tasarruf sağladığı düşünülen birçok parçanın uzun vadede sizlere daha büyük mali külfetler hatta telafisi imkansız riskler getirme riski mevcuttur.

Vincin orijinal yedek parçaları çok kapsamlı testlerden geçmekte tasarım ,üretim sevkiyat ve stoklama aşamalarında belirli standartlara uygun ve her aşaması üretici tarafından belirlenmiş en iyi ortamlarda sunulmaktadır. Orjinal kule vinç parçalarının güvenirliği kesin ve garanti altındadır. Onrinal parçayı seçmenizin en büyük sebeplerinden biride aslında budur diyebiliriz.

Üreticisi belli olmayan yan sanayi parçaların ileri dönemlerde ne tür problemler çıkartabileceği asla önceden bilinemez. Orijinal kule vinç yedek parça kullanımı, özellikle belirli sektörlerde tüketicinin can güvenliği ,çevre sağlığı için önemlidir. bu nedenle dünyanın bir çok yerinde belirli standartlarla garanti altına alınmaya çalışılmaktadır.

Yan sanayi yedek parça alarak kar ettiğinizi sanıyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Yan sanayi ürünler kule vincinize zaman içerisinde zarar vererek ciddi bozulmalara bununla birlikte ciddi kule vinç maliyetlerine sebep olabilir.